שלום, אורח
החשבון שלי

ירקן משלוחים

פארמרים

בתי אריזה בענף החקלאות הם גופים שאחראים על איסוף, קטיף, אספקת ושילוח תוצרים חקלאיים שונים היישר אל הצרכן. הצרכן עשוי להיות הן בעל רשת סופרים או בעל מכולת מקומית, והן צרכנים פרטיים – לפי הזמנותיהם. כך, דרושה הבנה של חברי בית האריזה והירקנים גם בתוצרת החקלאית – כדי לזהות את מועד הקטיף הטוב ביותר לכל ירק ולכל פרי; וגם ביכולת האריזה והשיווק שלהם, ללקוחות השונים.

הזמינו עכשיו!

 

ירקן משלוחים


מהם משקים חקלאיים?

משק חקלאי הוא שטח של אדמה המשמש לחקלאות, ובו גרים האנשים העוסקים בעיבוד השדה, זריעתו והטיפול היום-יומי בו.

בתי אריזה עובדים עם משקים חקלאיים, מהם נקטפים, נארזים ומשווקים התוצרים. ישנם מספר סוגים של משקים חקלאיים. ישנה חקלאות אורגנית, העושה שימוש אך ורק בחומרי ריסוס והגברה המותרים לפי ארגונים שונים המפקחים עליה; וישנה חקלאות טבעית, שאינה מדבירים או מרססים כלל, לרוב, ועושים שימוש בדשן טבעי בלבד- ללא תוספים כימיים כלשהם. חקלאות זו קרויה גם "בת קיימא"- ביטוי השאול מאנגלית ומצביע על השימוש בשיטות אקולוגיות לצורך פיתוח תוצרת חקלאית.

משקים חקלאיים שונים עשויים לגדל סוגים שונים של פירות וירקות: בין אם מוכרים יותר, כמלפפון, עגבנייה או פלפל, ובין אם מוכרים פחות, דוגמת קוקוס תאילנדי, שזיפי אבטיח וקלחי תירס לבן. בתי אריזה יכולים לעבוד עם מספר משקים חקלאיים. עבור אנשים שחשובה להם איכות בתוצרת חקלאית, אך תוך הקפדה על אקולוגיה, שימוש בחומרים טבעיים ומניעת שימוש בחומרים כימיים על הגידולים השונים, מומלץ וכדאי לשקול צריכת תוצרת חקלאית ממשק טבעי.


למה חשוב לשים לב ברכישת תוצרת חקלאית?

כאשר פונים לביצוע הזמנת תוצרת חקלאית מהירקן, חשוב לשים לב למספר רכיבים:

·       טריות- בניגוד לרכישת ירקות מהסופר, הזמנה נעשית "על עיוור". לכן, חשוב לוודא שהתוצרת החקלאית נקטפת, כשהיא בשלה וטרייה, סמוך למועד האספקה; שהיא מובלת כראוי; ושהיא משמרת את הטריות שלה עד ההגעה לבית הלקוח- או לנקודת האיסוף ממנה היא נלקחת.

·         מהירות אספקה- מהירות האספקה חשובה גם לעניין הטריות - ככל שהאספקה תוקדם, כך יקל על טריות המוצרים להישמר. בנוסף, מהירות האספקה חשובה גם לעניין מהירות יכולת השימוש בתוצרת. ברכישה מאת ירקן, משלוחים עשויים לקחת זמן רב, אך גם ימים ספורים.

·         רכיבי המשלוח- התוצרת מגיעה ארוזה, ויש לשים לב לצורה ולחומרים בהם היא עטופה. עטיפות יכולות להיות עשויות מחומרים כמו פלסטיק או ניילון; אך העיטוף עשוי להתבצע גם באמצעות חומרים אורגניים, אקולוגיים ובהתאם, מזהמים פחות. ככל שאיכות הסביבה חשובה לכם, יש לשים לב גם לנקודה הזו.

·         כשרות- עבור אלו שמקפידים על כשרות, חשוב במיוחד לשים לב לרמת ההקפדה במשקים ובבתי אריזה. בנוסף, במקרים של שנות שמיטה, המייצרות חומרות יתרות בפן ההלכתי, חשוב לשים לב שניתנת תשומת לב ובקרה ראויה לכך.

·         מחירים- הואיל ואין מדובר בקניה מרשת סופר במחירים אחידים, אלא באמצעות ירקן עד הבית, כדאי להבחין בעלות המוצרים המוצעת.


יתרונות הזמנת תוצרת חקלאית

בתוצרת חקלאית המסופקת ישר לבית, או לנקודת האיסוף, טמונים יתרונות רבים. ראשית חיי המדף של התוצרת עשויים להיות ארוכים עד כמעט פי שתיים משל מוצרים בסופר או בחנות. בנוסף, לעיתים הקטיף נעשה על פי ההזמנה, ועובר במהירות לשלב האספקה- כך שהקטיף התוצרת נעשית בקפידה, ומובטחת ללוקח תוצרת נבחרת בלבד. כמו כן, ההיצע האינטרנטי לפעמים רחב יותר מזה המוצע במכולת סטנדרטית, ומאפשר פתיחות לסוגים חדשים של תוצרת חקלאית משובחת.

"פארמרים" הוא בית לחקלאות משובחת, שמטרתו הנגשת תוצרת חקלאית איכותית למעוניינים בה.  פארמרים היא בעלת רמות איכות ונקיות גבוהות במיוחד, העובדת עם כ-50 משקים חקלאיים טבעיים ומשקי איכות. המלקטים של פארמרים קוטפים בקפדנות את התוצרת המבוקשת לפי הזמנה, ומעבירים אותה לאספקה תוך 24 שעות בלבד מרגע הקטיף. פארמרים מציעה שירותי ירקן עד הבית או עד לנקודת איסוף, במינימום זמן ובמקסימום טריות, תוך שמירה על איכות התוצרים בעטיפות אורגניות, שירות לקוחות מיטבי ומחירים אטרקטיביים.

פארמרים מציעה, בנוסף, מגוון של מוצרים נוספים: אגוזים ופירות יבשים, גידולים אורגניים, מאפי בריאות, תחליפי חלב, מוצרי אפיה טבעיים, ואפילו מוצרי טיפוח וניקיון אקולוגיים. אם ברצונכם לרכוש תוצרת חקלאית ומוצרים נוספים, טריים וטבעיים באמצעות ירקן, משלוחים ואיכות ונוחות מובטחת, מומלץ לפנות, להתרשם ולרכוש.